Adrian Pasek

Adrian Pasek
Zawodnik motocykle

Adrian Pasek, urodził się 23 stycznia 1992 r. w Nowej Dębie (woj. Podkarpackie). Jest studentem III roku Marketingu i Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Profesjonalną karierę związaną z motocyklami, 22-letni dziś Adrian rozpoczął jako nastolatek. Pierwsze sukcesy na skalę międzynarodową odniósł w kaskaderskiej jeździe nazywanej „stuntem” w latach 2008-2010.

Następnie trafił na tor wyścigowy, gdzie zaskakiwał już od swojego pierwszego startu. Pasek najpierw zdominował rywalizację w Pucharze Polski w sezonie 2010, a następnie awansował do juniorskich mistrzostw Polski klasy Superstock 600, w których w debiutanckim sezonie wywalczył tytuł drugiego wicemistrza kraju.

Rok później trafił na arenę międzynarodową, startując w prestiżowym Pucharze Europy Juniorów przy mistrzostwach świata World Superbike. Zawodnicy z całego świata ścigali się tam identycznymi motocyklami, dlatego nie było mowy o jakiejkolwiek przewadze technicznej i różnicach sprzętowych. Sukces Paska potwierdził jego talent.


Najważniejsze osiągnięcia:

  • 2014 – 4 miejsce w wyścigu Yamaha R6 Dunlop Cup na torze Nurburgring
  • 2013 – pierwsze testy w Moto 2 (seria poprzedzająca Moto GP)
  • 2012 – debiut w Mistrzostwach Świata World Supersport
  • 2012 – zwycięstwo i podia w Pucharze Europy Juniorów przy MŚ World Superbike
  • 2011 – drugi wicemistrz kraju klasy Junior Superstock 600